Pohanka jako lék

Malá a nenápadná semínka pohanky v sobě ukrývají mnoho léčivých látek. Téměř zapomenutá surovina se v dnešní době těší stále větší oblibě. A to právě díky obrovsky pozitivním vlivům na náš organismus. Podle znalců má pohanka blahodárné účinky jak na náš fyzický, tak na psychický stav. V čem konkrétně nám konzumace pohanky pomůže?

Konec křečových žil a hemoroidů

Mezi nejvýznamnější látky, které pohanka obsahuje, patří bezesporu rutin. Ten posiluje a zpevňuje stěny žil a cév a pomáhá zastavovat krvácení a praskání drobných cévek pod kůží. Pro lidi, kteří trpí křečovými žílami je pohanka v tomto ohledu nenahraditelná. Rutin spolu s vitamínem C také snižuje riziko trombózy, infarktu a mozkové mrtvice.

Pohanka působí jako lék na řadu dalších onemocnění:

– pohanka pomáhá léčit závažné zažívací problémy, jako například žaludeční a dvanácterníkové vředy.
– má protirakovinné účinky
– pravidelná konzumace pohanky (alespoň tři krát týdně) vyléčí během jednoho měsíce hemoroidy
– snižuje hladinu cholesterolu v krvi
– působí jako prevence modřin a snižuje krvácivost z nosu a dásní
– pomáhá tlumit menstruační bolesti
– posiluje mužskou potenci

Pohanka jako vitamínová bomba

Pohanka obsahuje mnoho vitamínů skupiny B, které zlepšují naši celkovou imunitu. Vitamín E naše tělo chrání před účinky volných radikálů. Díky vysokému obsahu vlákniny má pohanka také pozitivní vliv na naše trávení a detoxikaci střev. Pohanka obsahuje také řadu minerálních látek, jako jsou vápník, hořčík, fosfor, železo, měď, draslík, mangan a zinek.
Velmi důležitý vitamín, který pohanka obsahuje, se nazývá cholin. Ten regeneruje jaterní buňky, které jsou poškozeny chorobami a alkoholem. Pomáhá také odbourávat nahromaděný tuk v játrech a díky přítomnosti kyseliny linoleové zabraňuje srážení krve v cévách. Pohanka je také velmi často doporučována jako lék k detoxikaci během těhotenství.